Як надати привабливості мармуровим виробам

Мармур – один з найбільш привабливих та універсальних матеріалів, який ідеально вписується в інтер’єр будь-якого будинку. Витіюваті візерунки та унікальні кольори надають стільницям з мармуру шарму та вишуканості. У той же час, подібний матеріал вимагає спеціального догляду. Слідуючи кільком порадам, ви зможете без особливих зусиль зберегти зовнішню привабливість таких виробів.

Як підтримувати чистоту мармуру

Перш за все, слід пам’ятати, що потрібно уникати хімічних речовин, які можуть роз’їдати мармур. І тут справа стосується не тільки побутової хімії, а й природних окислювачів (лимонний сік, томатний соус, спиртовмісні напої тощо). Якщо такі елементи не будуть вчасно усунуті, то вони роз’їдять кальцій, через що поверхня мармуру почне тьмяніти і покриється плямами, помітними в денний час.

Акуратно потрібно ставитися і до відбілюючих засобів для чищення. Для догляду за мармуровими виробами достатньо буде теплої води та мила. Такий щадний спосіб очищення добре підійде для регулярного догляду. При цьому він не завжди допоможе із стійкими плямами.

Важливо пам’ятати, що кухня або ванна (де, як правило, розміщуються стільниці та мармурова плитка) мають гарне освітлення, так що всі дефекти будуть добре помітними.

Як надати привабливості мармуровим виробам

Щоб замаскувати ерозію та плями, можна користуватися спеціальним герметиком, регулярне застосування якого дозволяє збільшити період експлуатації мармуру. Повторювати таку процедуру потрібно приблизно один раз на місяць.

При цьому важливо пам’ятати, якщо залишити несприятливу речовину на мармурі на тривалий період, то герметик нічим не допоможе. Якщо ж відразу витерти окислювач (наприклад, пролите вино), герметик стане своєрідним бар’єром між каменем і подразником, тому поверхня не покриється плямами. З іншого боку, герметик мало захищає від ерозії.

Як виводити різні плями

З різними типами забруднень слід по-різному боротися. Так, для:

  • жирних плям (від жиру, олії, косметики). Потрібно протерти поверхню за допомогою миючого засобу з аміаком або мінеральним спиртом;
  • органічні плями (від чаю, кави, фруктів, їжі). Слід протерти пляму сумішшю з перекису водню та аміаку. Останнього треба всього кілька крапель;
  • іржі. Така пляма дуже важко виводиться, слід застосовувати спеціальні компреси;
  • фарби. Невеликі плями потрібно зіскребти за допомогою леза, або скористатися розчинником;
  • підкопчених місць. Для подібного випадку використовують спеціальні очисники;
  • плями від води. Потрібно протерти місце нульовим наждачним папером.

При ерозії мармуру (її можуть викликати різні рідини, включаючи алкоголь, молокопродукти, соки тощо) варто негайно усунути розлиту рідину, після чого зволожити поверхню водою і насипати поліруючого порошку. Втерти порошок можна за допомогою серветок або дриля зі спеціальною насадкою. Це потрібно робити, поки поверхня не набуде глянсового блиску. Такий метод не підходить для матових поверхонь.

Прибирання бруду

Головне правило – прибирати треба одразу. При своєчасній реакції вистачає теплої води та миючого засобу. Якщо плями не піддаються, скористайтеся спеціальним засобом для чищення або компресом. При сильних забрудненнях рекомендується нанести пасту товщиною 1 см на пляму, після чого накрити поверхню поліетиленовою плівкою на період від 24 до 48 годин. Потім плівку знімають і дають пасті висохнути, після чого пляма має зникнути. За необхідності процедуру можна повторювати кілька разів.

Запобігти появі мильного нальоту у ванній кімнаті допоможуть регулярні витирання стільниці насухо. Іноді можна використовувати засоби, в основі яких лежить аміак, при цьому не рекомендують робити це постійно.

У кухні або їдальні ви можете покласти кілька спеціальних килимків для нарізання овочів та м’яса на столах для прийому гостей. Таким чином, якщо ті проллють вино, то килимок стане гарним захистом мармурової поверхні.

Залишити відповідь