Правила експлуатації

Так як меблеві вироби чутливі до світла, вологості, сухості, тепла та холоду, рекомендується уникати тривалого впливу на них однієї або кількох нижчевказаних умов, так як це може викликати небажані зміни зовнішнього вигляду меблів, її міцності, призвести до прискореного старіння покриття, короблення та деформації елементів меблів.

Світло.

Не допускайте тривалої, прямої дії сонячних променів на меблеві вироби в цілому, і зокрема на її відкриті ділянки. Тривала пряма дія світла на деякі ділянки може викликати колірну відмінність елементів складових меблів. Вказана відмінність є абсолютно природною і тому не може вважатися ознакою низької якості меблевого виробу.

 

Температура.

Протяги у приміщенні, високе значення тепла, низьке значення холоду, а також раптові перепади температури (від тепла до холоду та навпаки) можуть серйозно пошкодити меблевий виріб або його частини. Відстань від джерела тепла до меблевого виробу (елементів меблів) має бути не менше ніж 0,5 метра. Рекомендована температура повітря в приміщенні при зберіганні та/або експлуатації меблів +2°С +25°С. Не допускайте впливу на меблі гарячих, розпечених предметів (праски, посуд з окропом тощо), а також тривалого впливу випромінювань, що викликають нагрівання (світло потужних ламп, ламп розжарювання, неекрановані мікрохвильові випромінювачі тощо). Щоб уникнути негативних наслідків, не затуляйте решітки та отвори повітря, призначені для вентиляції електропобутових приладів. Недотримання зазначених рекомендацій призводить до передчасного старіння меблів.

 

Вологість.

У приміщенні, де зберігаються або експлуатуються меблі, рекомендується дотримуватися вологого режиму, і відносна вологість в приміщенні повинна становити 45-70%. Істотне відхилення від зазначеного режиму призводять до значного погіршення споживчих якостей меблів. Не слід підтримувати протягом тривалого часу умови крайньої вологості чи сухості у приміщенні, а тим більше – їх періодичної зміни. З часом такі умови можуть вплинути на цілісність меблевих виробів або їх елементів (розсихання, усушка, розшарування, розтріскування тощо). Тим не менш, якщо ви створили такі умови, то рекомендується частіше провітрювати приміщення та, по можливості, користуватися осушувачами або зволожувачами повітря для нормалізації вологості. Що Випадково потрапила на поверхню виробу вологу, рідину слід зняти сухою тканиною. Поверхні меблів мають бути завжди сухими.

Меблі для ванної кімнати та корпусні меблі повинні використовуватися відповідно до функціонального призначення кожного окремого предмета. При заповненні шаф, полиць слід розміщувати всі предмети (речі) таким чином, щоб рівномірно розподілити навантаження по всій наявній площі та забезпечити необхідну рівновагу ковзних частин.

Речі на полицях рекомендується розміщувати за принципом: найважчі – ближче до країв (опорів), легші – ближче до центру. Високі елементи (пенали, багатоярусні шафи тощо) рекомендується більше навантажувати у нижніх секціях для забезпечення кращої стійкості цих елементів. При експлуатації корпусних меблів не допускається статичне вертикальне навантаження (особливо з додатком зусилля до однієї точки): максимально допустиме статичне навантаження на полиці шаф та стелажів – 15 кг, на дно ящиків – 10 кг. Нормальне зусилля відкриття дверей – до 3 кг; для висування ящиків на простих напрямних – до 5 кг; ящики на роликових напрямних повинні висуватися практично без зусилля.

Після певного періоду експлуатації деякі механічні частини (петлі, напрямні тощо) втрачають оптимальне регулювання, що виражається в скрипі, утрудненні відчинення дверей або висування ящиків (не слід докладати надмірних зусиль для відчинення дверей, висувних ящиків та інших рухомих частин). Їхня належна робота забезпечується шляхом своєчасного регулювання петель або мастила направляючих рейок парафіном або аналогічним за своїми фізико-хімічними якостями неагресивними засобами.

Не проводьте по поверхні меблів і не вдаряйте їх гострими (ріжучими) або важкими твердими предметами. Не переміщуйте вироби в зібраному стані, це може призвести до деформації виробу та виходу з ладу окремих елементів. Якщо стіни в приміщенні зроблені з гіпсокартону, то в обов’язковому порядку необхідно передбачити в таких стінах закладні деталі для надійного кріплення навісних шаф і полиць.

Для запобігання деформаціям дверей, вироби повинні бути закриті.

 

Загальні рекомендації щодо догляду за меблями.

Протирати поверхні меблів слід сухою м’якою тканиною (фланель, сукно, плюш, міткаль). Рекомендується очистити будь-яку частину меблів якнайшвидше після того, як вона забруднилася. Якщо ви залишаєте забруднення на деякий час, то помітно підвищується небезпека утворення розлучень, плям та пошкоджень меблевих виробів та їх частин.

У разі стійких забруднень рекомендується використовувати спеціальні очищувачі, які в даний час представлені на ринку в досить широкому асортименті і, крім належних очищувальних якостей, мають поліруючі, захисні, консервуючі, ароматизуючі та інші корисні властивості.

У разі використання спеціальних засобів необхідно чітко дотримуватися інструкцій виробників, враховувати порядок та сферу їх застосування (для яких поверхонь та матеріалів призначені). За відсутності спеціальних засобів допускається догляд (чистка) із застосуванням невеликої кількості водного розчину нейтрального миючого засобу (наприклад, 2%-миючий засіб, 98%-вода). Після завершення будь-якого чищення необхідно висушити (насухо протерти) усі частини, які піддавалися вологому чищенню. При чищенні також рекомендується звернути увагу на внутрішні та мало вентильовані частини меблевого виробу.

Пам’ятайте, що не можна використовувати для чищення тканини, губки або рукавички, просочені продуктами, які не повинні вступати в контакт з матеріалами, що очищаються.

У жодному разі не допускайте впливу на меблеві вироби агресивних рідин (кислот, лугів, масел, розчинників тощо), що містять такі рідини продуктів або їх пару. Подібні речовини та сполуки є хімічно активними – реакція з ними спричинить негативні наслідки для вашого майна чи навіть здоров’я. Також варто пам’ятати, що деякі специфічні склади, що миють (чистять) можуть містити високу концентрацію агресивних хімічних речовин і (або) абразивні склади. Застосування таких миючих засобів неприпустимо! Догляд за меблями слід здійснювати із застосуванням тільки якісних, спеціально призначених для цих цілей засобів для чищення та полірування, відповідно до доданих до них інструкцій.

 

Догляд за різними матеріалами та комплектуючими меблями.

 

Деталі меблів з ДСП, МДФ (ламінату):

Крім загальних умов догляду, можливе застосування поліролей для пластиків. При цьому для полірування (обробки) кухонних меблів не можна застосовувати поліролі (інші продукти побутової хімії), що мають протипоказання щодо контактів з харчовими продуктами – уважно ознайомтеся з інструкцією! Уникайте застосування твердих пристроїв при чищенні таких як: скребки, губки з робочим покриттям із твердого пластикового або металевого волокноподібного матеріалу.

 

Скляні деталі меблів:

Очищати скло рекомендується спеціальними складами, нанесеними на м’яку тканину. Для чищення використовуйте спеціальні засоби для скла. Не слід використовувати засоби, що мають абразивні властивості, а також губки з покриттям з металевого волокноподібного або стружкового матеріалу при чищенні. Не допускається застосування соди, пральних порошків, абразивних паст, порошків та інших не призначених догляду за виробами меблів препаратів. Пам’ятайте, що скляні поверхні є крихкими і тому можуть розбитися у разі удару. Не проводьте по поверхнях і не ударяйте їх важкими твердими предметами. Не піддавайте полиці зі скла великим вертикальним навантаженням. Скло, що пройшло піскоструминну обробку, покривається спеціальним складом, що дозволяє захистити матову поверхню від слідів пальців, бруду, пилу. Скло з піскоструминною обробкою мити тільки засобами для миття скла (не застосовувати піноутворюючі миючі засоби, а також засоби з абразивною структурою).

 

Дзеркальні поверхні:

Не рекомендується мити за допомогою звичайних синтетичних засобів, призначених для чищення вікон, дзеркальних поверхонь. Від них дзеркала можуть покриватися плямами та каламутніти. Небажане і сухе чищення. Після неї можуть залишитися подряпини на поверхні. Дзеркала найкраще протирати нашатирним спиртом або спеціальним очисником для дзеркал.

 

Лаковані поверхні:

Слід пам’ятати, що всі лаковані поверхні з часом можуть змінити колір не тільки в залежності від кліматичних характеристик та умов навколишнього середовища, характеру догляду, але найголовніше в залежності від ступеня впливу світла на них. Рекомендується для чищення переважно користуватися сухою м’якою тканиною або замшею з використанням спеціально призначених для цього очисників, які мають поліруючі якості. Можливе застосування поліролей для лакованих поверхонь меблів, які, як правило, володіють і властивостями, що чистять. При цьому, для полірування (обробки) кухонних меблів не можна застосовувати поліролі (інші продукти побутової хімії), що мають протипоказання щодо контактів з харчовими продуктами – уважно ознайомтеся з інструкцією! Категорично не допустимо застосування твердих пристроїв (скребки, губки з робочим покриттям із пластикового або металевого волоконоподібного матеріалу) при чищенні.

 

Деталі з металу (стелажні системи):

Заборонено механічну дію, дію відкритого вогню, абразивних речовин, що чистять, їдких хімікатів на покриття металевих деталей. Не слід використовувати губки з покриттям із металевого волокноподібного або струженого матеріалу під час чищення. Після чищення ефектний блиск поверхні додасть її полірування м’якою сухою тканиною зворотно-поступальними рухами.

 

Розсувні двері:

Для підтримки відмінного зовнішнього вигляду та довговічної роботи розсувних дверей, дотримуйтесь декількох простих рекомендацій: Періодично очищайте пилососом полози нижніх напрямних від бруду та пилу, інакше вони намотуються на колесо і заважають плавному ходу дверей. Не піддавайте профілю систем та матеріали наповнення дверей механічним пошкодженням та впливу хімічних засобів, не призначених для даного матеріалу. Стережіться попадання великої кількості вологи у зрізи матеріалів наповнення дверей, встановлених у профілі без ущільнювача.

 

Стільниця з мармуру:

Мармурова стільниця вимагає вкрай дбайливого поводження та особливого догляду. На неї не можна ставити гарячий посуд – можуть залишитися сліди. Мармур – пористий матеріал, тому легко вбирає будь-які плями. Пролита кава, чай, вино або сік можуть залишити сліди, яких буде дуже нелегко позбутися. Зіпсувати кам’яну стільницю здатна будь-яка кислота, чи то скибочка лимона або крапелька оцту. Будь-яку рідину, що пролилася на мармурову поверхню, необхідно відразу ж видалити, ретельно промити постраждале місце чистою водою і промокнути рушником. У деяких випадках видалити плями можуть лише спеціальні засоби-очисники.

Захистити стільницю від небезпек на кшталт плям та пошкоджень допомагають спеціальні захисні засоби для мармурових поверхонь на основі природних та синтетичних восків. Важливий аспект: обробляти стільницю захисними сумішами необхідно регулярно. Але навіть у цьому випадку її необхідно ретельно оберігати від попадання на неї “небезпечних” рідин.

Фахівці наполегливо радять: перш ніж використовувати засоби догляду за мармуром, необхідно дуже уважно прочитати інструкцію. Кожен препарат має свої особливості застосування. Спочатку пробуйте засіб-очисник на малопомітній маленькій ділянці поверхні та починайте з низької концентрації препарату.

Якщо захисні покриття вже не мають потрібного ефекту, дефекти на мармурі стільниці доведеться виправляти за допомогою професіоналів та спеціального обладнання: спочатку шліфувати, потім полірувати.

This website uses cookies.